מצלמה תרמית

חיישן גז

בדיקת הצפה

בדיקת לחץ

כל נזילת מים, אפילו הקטנה ביותר יכולה לגרום לצרות גדולות בעתיד. הבעיה העיקרית היא שלעיתים לא ברור מה מקור הבעיה, ויש צורך להיעזר בצוות מקצועי ומנוסה לאיתור הנזילות. שומר טכנולוגיות מספקת שירותי איתור נזילות מהתקדמות ביותר ובכך מצליחה לחסוך ללקוח את הצורך להרים רצפות ולשבור קירות. הפעולה מתבצעת ע"י שימוש במצלמה תרמית, או חיישן גז ולעיתים גם ניתן לזהות נזילות בסריקה רגילה של צוות מומחה.

כיצד נזהה נזילת מים בדירה?

כאשר מערכות המים בדירה פתוחים על טמפ' חום גובהה, ניתן לסרוק את אזורי הרטיבות עם מצלמה תרמית ולזהות את קו הצינור מבעד לבטון או הריצוף. במידה וקיימת נזילה, נוכל ראות במצלמה סימני חום שיוצאים מקו הצנרת לאזורים שונים. שם תהיה הבעיה ובנקודה זו בדיוק נטפל

 

למי מיועד שירות זה?

  • בתים פרטיים
  • בתים בבנייה רבויה
  • משרדים
  • חנויות
  • מפעלים
  • מלונות
  • ומקומות רבים נוספים

לשיחת ייעוץ ופרטים נוספים

מצלמה תרמית

המצלמה התרמית עובדת על טכנולוגיית אינפרה אדום אשר מזהה את חום הטמפרטורה בצינורות הנמצאות בתוך הקיר, הרצפה והתקרה בדירה. בשביל שהמצלמה תוכל לזהות הפרשי טמפרטורות בצנרת, יש לחמם לפני הבדיקה את מערכת המים בזרימת מים חמים. במידה וקיימת נזילה או דליפה בצנרת, המים ידלפו החוצה ויגרמו להפרשי טמפרטורה שהמצלמה תוכל לזהות. למצלמה התרמית יש טווח זיהוי די קצר יחסית ולכן שימושית בעיקר בתוך בתים ולא לסביבה חיצונית כמו גינות וחצרות.

חיישן גז

השיטה לבדיקות נזילה בחיישן גז שימושיות בעיקר באיתור נזילות מבחוץ לבית, למשל בחצרות. כאן להבדיל מהמצלמה התרמית, יש לרוקן את מערכת המים לפני הבדיקה ולאחר מכן להזרים לתוכה גז חנקן. לאחר מכן, הגז יזרום לאורך הצנרת עם מכשיר מיוחד בעל חיישן קטן לאיתור גז. ברגע שקיימת דליפה או חור בצנרת, הגז ידלוף, והחיישן יזהה אותו. היתרון הגדול הוא שחיישן הגז יכול להגיע עד לעומק של עשרות מטרים בתוך האדמה. החיסרון בשיטה זו הוא שבמידה וקיים קיר או רצפת בטון מעל תשתית הצנרת התשתית תחסום את תקשורת של החיישן ויקשה מאוד על איתור מקור הנזילה. 

צרו איתנו קשר