בדיקת עשן

זיהוי דליפה

הצטלבות צנרת

אישור תאגיד

בדיקת עשן היא בדיקה שתפקידה למנוע חיבור של מערכות צולבות כגון חיבור של מערכות ביוב, ניקוז ומי צריכה. בדיקה זו חשובה ויכולה למנוע אסון תברואתי שיכול להביא לפציעות ואפילו למוות ולמניעת תביעות משפטיות ופליליות כנגד הקבלן, העירייה, התאגיד ומשרד הפיקוח.

במאמר זה נפרט מהי בדיקת העשן, מהי תועלתה ומתי כדאי לבצע אותה

איך מבצעים בדיקת עשן?

במהלך בדיקה זו מזרימים עשן על ידי מכונה ייעודית לכך במערכת הביוב, כך אפשר לראות באופן גלוי את נקודת הכניסה של העשן ואת נקודת היציאה של העשן מהמערכת. אם העשן יוצא רק ממערכת הביוב, הבדיקה עברה בהצלחה, אך אם העשן יוצא ממערכת הניקוז, המיזוג או ממערכת מי הצריכה ישנה בעיה שמקורה בתכנון או ובבנייה לקויה של מערכת תשתית הביוב והאינסטלציה.

מהן ההשלכות של טעות וחיבור צולב של מערכות אספקת מים?

לצערנו, בשנים האחרונות נהרגו לא מעט פועלים שירדו למערכת הביוב ושאפו גזים קטלניים כמו מתאן וראדון. ברגע גזים אלו ינותבו למערכת הניקוז או מי הצריכה יכול להיווצר אסון גדול מכך שיכול לעלות בנפש וכתוצאה מכך גם בתביעות פליליות ומשפטיות.

מה עלות בדיקת עשן?

עלות בדיקת עשן הינה נאמדת בכמה אלפי שקלים בודדים, ביחס למחירים הכבדים הנגזרים מבניית מבנה זהו מחיר שולי באופן יחסי אך התועלת של בדיקה זו משמעותית מאוד.

היכן ומתי צריך לעשות בדיקת עשן ?

יש לבצע בדיקת עשן בכל מערכת ביוב הקשורה למבנה שיאוכלס כגון בנייה פרטית, מוסדית, בנייני מגורים, מפעלים, גני ילדים, בתי ספר, רשויות ועיריות וכו'.
אנו מקווים כי בדיקה זו תעשה על ידי כל קבלן, תאגיד, משרד פיקוח או עירייה בארץ על מנת למנוע מקרים דומים שקרו בעבר. יישור קו מקצועי בכל רשות הינו דבר הכרחי ועל כל אחד מאתנו להוות דוגמא בהקשר זה.

לשירותים נוספים

לשאלות בווצאפ
דילוג לתוכן