איך מבצעים חיטוי מערכות מים?

חיטוי מערכות מים

חיטוי מסוג זה צריך להתבצע באמצעות הציוד המתקדם ביותר שקיים היום בתחום, ועל ידי אנשי מקצוע אשר עברו את כל ההכשרות הנדרשות וקיבלו את כל ההסמכות. 

את הקורס עצמו יכול לעבור רק מי שיש לו ותק מסוים בתחום, לרבות קבלני אינסטלציה, אחראי תברואה ומים, מנהלי אחזקה, רכזי בינוי, אחראי מעבדה, אחראי מכוני מים ועוד.

בקורס חיטוי מי שתייה נלמדות כל הדרכים לבצע ניקוי יסודי של המערכת וחיטוי שלה, על מנת שלא יישארו בה חיידקים ווירוסים ושהמים יהיו ניתנים לשתייה. 

מי שמסיים את הקורס בהצלחה מקבל רישיון של משרד הבריאות לניקוי לחיטוי מאגרים וצנרת של מי שתייה.

מי צריך להזמין שירותי חיטוי מסוג זה?

החשיבות לביצוע חיטוי מערכות מים היא גבוהה ביותר, וגוף ציבורי שלא דואג לכך מסכן את הציבור.
חיטוי עושים רק המומחים
על מנת להיות בטוחים שפעולת החיטוי של מערכות המים אכן התבצעה על הצד הטוב ביותר כך שלא יהיו בצנרת חיידקים, וירוסים ושאר מזהמים, חשוב מאוד שהעבודה תתבצע על ידי מומחים.

לכן, לפני שמזמינים חברה לביצוע העבודה חשוב מאוד לוודא שיש ברשותה את כל ההסמכות והאישורים הנדרשים לביצוע חיטוי מסוג כזה, ושהאנשים הפועלים מטעמה עברו את כל ההכשרות וקיבלו את כל התעודות. 

חשוב, כמובן, לוודא, שהעבודה תתבצע באחריות מלאה, על מנת שבכל מקרה של בעיה או זיהום – יהיה אל מי לפנות ומי שיבצע חיטוי מחדש.

שומר הדברה וחיטוי מים מתמחה בביצוע חיטוי מערכות מים מתקדם, באמצעות הציוד הטוב ביותר שקיים היום בתחום ועל ידי אנשי מקצוע מוסמכים. 

יש לנו 40 שנות ניסיון בתחום של חיטוי מסוגים שונים: 

 • חיטוי מים
 • חיטוי מאגרי מים

כל עבודה מתבצעת על ידינו ביסודיות על פי כל דרישות התקן, וכל לקוח מקבל אחריות מלאה, לכל מקרה של בעיה. 

איתור נזילות במצלמה תרמית
ציוד לאיתור נזילות מים

איתור נזילות מים:

השקעה חיונית
נזילות מים עלולות להרוס רכוש

ולגרום לנזק רב ולהפסדים כספיים

אם לא יתגלו.

החשיבות היא קריטית

לאיתור נזילות מים

כיצד ציוד מקצועי לאיתור נזילות מים

הוא בעצם השקעה חכמה

שתחסוך המון כסף.

גלאי דליפות אקוסטיות

גלאי דליפה אקוסטיים פועלים

על ידי האזנה לצליל הייחודי

של מים הבורחים מצינורות.

שיטה זו מאפשרת איתור מדויק

של המיקום המדויק של הנזילה

מה שהופך אותה לבחירה חכמה.

חיישני לחות:

חישת שינויים בלחות


חיישני לחות מזהים

נזילות מים על ידי חישת שינויים

ברמות הלחות או הלחות.

בשימוש נפוץ במרתפים

מטבחים וחדרי אמבטיה

אזהרות מוקדמות על

דליפות פוטנציאליות.

מצלמות הדמיה תרמית:

זיהוי הפרשי טמפרטורה
מצלמות הדמיה תרמיות מזהות

דליפות מים על ידי זיהוי שינויים בטמפרטורה.

היכולת שלהם לחשוף נזילות נסתרות

בתוך הקירות הופכת אותם לכלים יקרי ערך.

מערכות ניטור קצב זרימה:

מעקב אחר זרימת מים
מערכות ניטור קצב זרימה

עוקבות אחר צריכת המים

ויכולות לזהות דפוסי זרימת מים

לא סדירים.

מערכות ניטור קצב זרימה:

מעקב אחר זרימת מים
מערכות ניטור קצב זרימה

עוקבות אחר צריכת המים

ויכולות לזהות דפוסי זרימת מים

לא סדירים.

בכל הקשור לניקוי או חיטוי מים בבניין המחיר חשוב מאוד.

חיטוי מאגר מים של בניין 8-12 או אפילו מעל 12 קומות המחירים מתחילים ב1000 ש"ח ל4000 ש"ח

המחירים של הניקוי או החיטוי לבניין מושפעים מכל מיני גורמים שונים וכל מקרה לגופו.

הקורס מיועד לכל מי שעוסק בטיפול מערכות חיטוי מאגרי מים בין אם לשתייה או רחצה או כל מטרה אחרת.

מי בעיקר עובר את הקורס?

קהל היעד הוא כל הנציגים ממחלקות המים של מוסדות ציבוריים ופרטיים , רשויות מקומיות וכמובן בתי חולים ומקומות המכילים ריכוזים גדולים של אנשים.

ההסמכה: 

הכשרה והסמכה לחיטוי וניקוי \ טיהור מי שתייה כפוף ובביקורת של תוכניות משרד העבודה וגם ההסמכה תינתן מטעם הגוף המוסמך במשרד הבריאות.

תכנית הלימודים: 

 • ערכות מדידה
 • מיקרוביולוגיה
 • חישובים
 • גורמים פרמטרים כימי ופיזיקאלי
 • בטיחות
 • אכיפה ותקנות
 • שטחים וניקוי מערכות ציבוריות של מים.
 • ניקוי מערכות מים ומאגרים בבניינים
 • זיהום במערכות אספקה וניטור תקלות.
 • אביזרים ומכשור לחיטוי וניקוי כולל הדגמות.
 • לקיחת דגימות.

 

קורס ניקוי וחיטוי מערכות מי השתייה:

יצירת סביבה נקיה ובריאה

בעידן שבו אנו חיים, חשיבות התחזקות וחיטוי מערכות המי שתייה גוברת ומתרחבת. מים נקיים הם יסודי חיינו, ולשמור על הבריאות והביטחון שלנו, עלינו להבטיח כי המים שאנו שותים נקיים וטהורים. אז כמה כך חשוב להבין את תהליכי הניקוי והחיטוי המתקדמים שמאפשרים לנו להנות ממים שתייה בטוחים.

הקורס "ניקוי וחיטוי מערכות מי שתייה" הוא קורס מעניין וייחודי שמטרתו להעניק למשתתפים ידע וכלים לניהול ולתחזק מערכות מי שתייה מתקדמות. הקורס כולל מגוון נושאים, מתקדמים בטכנולוגיות ומבוססים על מחקרים מדעיים וניסיוניים. רקע בכימיה, מיקרוביולוגיה, והנדסה אזרחית מתבקש כדי להבין ולהתמקד במתן הטכנולוגיות המתקדמות ביותר.

תוכנית הקורס כוללת את התהליכים הבאים:

 1. הבנת הסיכונים והאתגרים: הקורס מתחיל עם הצגת סיכוני הזיהום שאפשריים במערכות המי שתייה וההשפעה שיש להם על הבריאות הציבורית. דובר על זיהום כימי, ביולוגי ופיזי, וכיצד הם מזיקים לאדם ולסביבה.

 2. ניתוח התהליכים הבסיסיים: בשלב זה, נלמד על תהליכי המזיקות של המקורות השונים של זיהום במערכות המי שתייה. נלמד כיצד תהליכי החיטוי והניקוי מגבירים את איכות המים.

 3. טכנולוגיות לחיטוי מתקדמות: נלמד על הטכנולוגיות המתקדמות ביותר לניקוי וחיטוי מערכות המי שתייה. זה כולל שיטות חיטוי פיזיות וכימיות חדישות ויעילות, כמו גם עיבוד מים והשקעת תהליכים טכנולוגיים מתקדמים.

 4. טיפוח ותחזוקה: תחזוקה תקופתית וטיפוח יכולים לשפר את פעולת מערכות המים ולהאריך את חיי השימוש בהן. בקורס ילמדו המשתתפים כיצד לבצע תחזוקה ולזהות תקלות בצורה מהירה ויעילה.

 5. אספקת מים במקרי חירום: ייחודיות הקורס עוסקת גם בנושא הספקת המים במקרי חירום, כאשר מערכות המי שתייה הרגילות נפוצות או לא זמינות. במצבי חירום אלו, יש לממש טכנולוגיות חירום ולמנוע פגיעה בבריאות הציבור.

הקורס ניתן לקבוצות וארגונים המחפשים להעצים את הצוותים שלהם בידע וכלים לניהול ותחזוקה של מערכות מי שתייה בצורה מקצועית ויעילה.

עם הכשרה כזו, ניתן לשפר את איכות המים שאנו שותים ולהבטיח סביבה נקיה ובריאה לכלל הציבור.

ביטול מאגר מים בבניינים: יתרונות, אתגרים ופתרונות

ביטול מאגר מים בבניינים הוא עובר בשנים האחרונות מתהליך פופולרי ביותר בתחום התחזוקה הייחודית והכלכלית של מבני ציבור ופרטיים.

זהו תהליך שבו מחליפים את המאגר המסתובב שמאחזר את המים שנשטפים בשירותים, כיוון שאותו מים מסתפקים מהרשת המקורית של המים, במערכת המזון או במערכת המים החלופית. לפי מחקרים רבים ועדכניים, יתרונותיו יתרמו להכללתו במבני ציבור ופרטיים בכל רחבי העולם. בהמשך נתאר בקצרה כיצד ולמה נכון לבצע ביטול מאגר מים בבניינים.

יתרונות:

 1. חסכון משאבים: ביטול מאגר מים מפחית באופן חסכוני את השימוש במים מתוך המאגר, שמבטיח חסכון במשאבי מים. יתרונות אלה משתקפים לרוב גם בשימוש במים חמים וליבון.

 2. תחזוקה פחותה: השארת מאגר מים בבניין מחייבת תחזוקה קבועה ושכיחה. ביטולו נותן יתרון בזמן, השקעות והפחתת הפרטנות.

 3. מרחב נוסף: עם הביטול ניתן להשתמש במקום המשוחרר כדי ליצור מרחב נוסף לשימוש בניידות או בשטחי מחסן.

 4. שיפור בטיחות: מאגר מים בניין עלול לגרום לסכנה במקרה של דליפה או שבירת המאגר, הביטול מונע סיכון כזה.

אתגרים:

 1. לחץ מים: כאשר יש עומס כבד של כמות רבה של אנשים בבניין ומספר קטן של משאבים מים, יתכן ותהיה קצין לחץ מים, ואף לאחר שינוי מערכת מים לא תהיה אפשרות לספק את כמות המים הנדרשת בכל רגע נתון.

 2. עלויות תחזוקה תוספות: יתרונות החסכון בתחזוקה מתחלפים על ידי עלויות בניה מתון גבוה יחסית לטובת הקורס וכן עלויות קידום מכירות וכו׳

פתרונות:

 1. הגישה לשירותים חיצוניים: אם תהליך ביטול המאגר מים בבניין יוצג כאשר היה אפשר להעביר את התפקיד לשירות חיצוני, כגון שלטון מקומי תוך כדי שמירה על הפרטיות המותרת.

 2. הקפדה על חסכון מים: ניתן להורות על המעמד לחסוך בצריכת מים לא רק על ידי הרגלים, תצורות שטיפה חיסכוניות וכו ', אלא גם לפרגן לנוהגים עצמם המשתמשים במים בבניין, להשתמש במים באחריות עצמם על ידי מעקב אחר הצריכה על ידי מדידות שוטפות.

 3. פתרונות טכנולוגיים מתקדמים: חברות מתחרות ניכרות בשוק מביאות פתרונות טכנולוגיים מתקדמים למינוע הקטע המתמטי.

בסיכום, ביטול מאגר מים בבניינים יכול להביא למגוון יתרונות והקלות מבחינת תחזוקה וניהול.

אך כל פתרון דורש התאמה לכל מבנה בנפרד, ויש להתייעץ עם מומחה לפני קבלת ההחלטה.

בכך תימנעו חששות ואתגרים פוטנציאליים ותהיו מקבלים את ההכרעה האופטימלית עבור הבניין.

התחזוקה המתמדת והחדישה של מאגרי המים נחשבים לפיתרון האופטימלי בייעוד לשפר ולהבטיח תפקוד מיטבי של התשתיות העירוניות והציבוריות. מאגרי מים משמעותיים מתפקדים כקווי קשר חיוניים בספק המים ובמניעת סכנות לבריאות הציבור, ולכן מכריחים לפתור אתגרים מתמדים בתחום.

האתגרים בשיפוץ וחידוש מאגרי מים:

 1. סיכון חמירותי להתנפחות מערכות הציבור: במבנים מקובלים מאגרי מים שסופגים גוף בני אדם על מנת להתנפח. אם המאגרים אינם נכונים, ניתן יהיה לגרום לאובדן אנושי.

 2. עלויות מימון גבוהות: השקעה תקופתית ואיכותית בשיפוץ וחידוש מאגרי המים עלולה להיות יקרה במיוחד, במידה והמימון יהיה במובנים פרטיים.

 3. כך גם סיכוני טכנולוגיים: כל בגידול טכנולוגי של מאגרי המים משקף את הסיכונים הנלווים לכך.

היתרונות בשיפוץ וחידוש מאגרי מים:

 1. שיפור בפעולת מערכות המים: התחדשות ושיפוץ מאגרי המים מעניקים פתרון מהפכני של הספק והאיכות המים בכללי, וזאת במתן היכולת להתמקד במציאות חיבורים למים שמאפשרים לשפר ולשקף את הקצב הגבוה ביותר של הפיקוח הכולל של מים שמוביל לחידוש ולשיפוץ.

 2. חסכון במשאבי מים: בהתאם לכך, השיפוץ מאפשר חיסכון משאבים חשוב במיוחד בימי הקיץ החמים, וכך גם האפשרות של חידוש הקישורים למים שמשפיע על הסביבה העירונית.

 3. אפשרות טכנולוגית לשיפוץ: במרכזי סביבה ותחזוקה ברמה הגבוהה ביותר, אפשר למנוע פגיעות והשמדות בריאותיות במתן פתרונות לשיפוץ וחידוש הקישורים למים שבעזרתם ניתן לחסוך באמצעות חידוש והשקפה עתידית בתחום תחזוקה ופיתוח התשתיות העירוניות.

לשאלות בווצאפ
דילוג לתוכן